TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 2021 YILI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI

26.08.2021

2021 YILI TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI


Tarım ve Orman Bakanlığı Unvan Değişikliği sınav başvuruları 23 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.00'da başlamış olup, 16 Eylül 2021 tarihinde sona erecektir. Sınav başvuruları Personel Bilgi Yönetim Sistemi (PBYS) üzerinden Benim Sayfam modülü altında bulunan Unvan Değişikliği Başvuru kısmından yapılacaktır.

Unvan Değişikliği Yazılı Sınavı 23 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 10.30'da Ankara'da yüz yüze yapılacak olup, sınavla ilgili diğer hususlar http://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM adresinden duyurulacaktır.

 

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSULAR

1- Sınava girecek adayların yalnızca tek tercih yapma hakkı olup sistem ikinci bir tercihe izin vermeyecektir. Adayların yanlış tercih yaptıkları takdirde tercihlerini değiştirme hakkı vardır. Yalnız sistemdeki en son kayıtlı tercihinden sorumlu olarak sınava girebilirler.

2- Adaylar, bilgisayar ortamındaki başvurularını tamamladıktan sonra başvuru formunun 2 (iki) nüsha çıktısı ile diploma ya da geçici mezuniyet belgesi fotokopisini,  Avukat kadrosuna başvuran adayların Avukatlık Ruhsatını ve Programcı kadrosuna başvuracak adayların ise Millî Eğitim Bakanlığından onaylı en az 400 saat programcı sertifikalarının suretini alarak bir suretini kendilerinde muhafaza edeceklerdir. Adaylar diğer sureti taşrada İl Müdürlükleri, Kuruluş Müdürlükleri ve Bölge Müdürlüklerinde, Merkezde ise görev yaptıkları birimin personel birimine teslim edecek olup bu birimler tarafında muhafaza edilecektir.

3- Başvurularda Diploma veya Mezuniyet belgelerinin e-devlet üzerinden alınması gerekmektedir.

4- Avukat unvanlı kadroya başvuracak adaylar Avukatlık Ruhsatını Birim Amirlerine “Aslı gibidir” şeklinde onaylatarak taratıp sisteme eklemeleri zorunludur.

5- Programcı unvanlı kadroya başvuracak adaylar Millî Eğitim Bakanlığından onaylı en az 400 saat programcı sertifikalarını Birim Amirlerine “Aslı gibidir’’ şeklinde onaylatarak taratıp sisteme eklemeleri zorunludur.

6- Sınava girecek adaylardan Covid-19 temaslısı olan ve/veya Covid-19 tanısı konulan adaylar sınav saatinden 24 saat önce Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünü bilgilendirmek amacıyla gerekli belgeleri [email protected] mail adresine göndererek bilgilendireceklerdir.

7- Sınav günü tüm adaylardan HES kodu istenecektir.

8- Sınava girecek engelli personelimizin, başvuru sırasında engel durumlarını ve sınav sırasında tedbir alınmasını gerektiren koşulları belirtmeleri gerekmektedir.

9- Adayların, gerekli hallerde bilgilendirilmeleri amacıyla aktif kullandıkları cep telefonu numaralarını ve mail adreslerini eksiksiz olarak sisteme kaydetmeleri gerekmektedir.

10- Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili Personel Genel Müdürlüğü Seçme ve Yerleştirme Daire Başkanlığı Sınavlar Çalışma Grubu 0312 287 33 60’dan Dahili: 2150, 2152, 2153, 2154 ve 2155 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ NOT: 6 Eylül 2021 tarihinde aday.ankara.edu.tr internet adresinde Ankara Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (ANKUZEF) Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından Sınav Uygulama Kılavuzu yayınlanacaktır.

 

Sınav İlanı Duyurusuna Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

 

KAYNAK: Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü