İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 2021 SINAV DUYURUSU

02.08.2021

2021 YILI İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI


İçişleri Bakanlığı'nca merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan; Hukuk Müşaviri, Şube Müdürü, Yazı İşleri Müdürü, Nüfus Müdürü, Uzman, Eğitim Uzmanı, Şef ve Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Avukat, Mühendis (bilgisayar, elektrik-elektronik, inşaat ve makine bölümlerinden), Mimar, Sosyolog, İstatistikçi, Mütercim, Kütüphaneci, Programcı, Tekniker ve Teknisyen, unvanları için yazılı ve sözlü olarak iki aşamada Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı yapılacaktır.

Yazılı sınav aşaması İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol hükümlerine göre 14 Kasım 2021 tarihinde saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına müracaatlar; 16 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.00'da başlayıp, 20 Ağustos 2021 tarihinde saat 17.00'de sona erecektir.

Adaylar müracaat tarihleri arasında Sınav Başvuru Formunda değişiklik yapabileceklerdir. Yapılan değişiklik "Bilgilerimi Güncelle" butonuna basılarak kaydedilecektir. Adaylar sistemde kayıtlı en son Sınav Başvuru Formunun çıktısını imzalayıp, 23-25 Ağustos 2021 tarihlerinde mesai saati bitimine kadar özlük dosyasının bulunduğu yerin ilgili birim sorumlusuna imza karşılığı elden teslim edeceklerdir.

 

Sınav İlanı Duyurusuna Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!